Özgür kadınla demokratik ulusa

Özgür kadınla demokratik ulusa

YJA (Özgür Kadınlar Birliği) Koordinasyonu, Kürdistan’daki 2014 yerel seçim süreciyle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

YJA (Özgür Kadınlar Birliği) Koordinasyonu, Kürdistan’daki 2014 yerel seçim süreciyle ilgili yazılı açıklamada bulundu. “Ön seçim çalışmalarında halkımızın ortaya koyduğu demokratik iradeyi selamlıyoruz” diyen YJA, ön seçimle seçilen tüm kadın adayları kutladı. Ayrıca ön seçime, demokratik toplum yapılanmasına hizmet temelinde katılan tüm kadın aday adaylarına da teşekkür etti. 20 Aralık’ta başlattıkları ‘Özgür kadınla demokratik ulusa’ başlıklı kampanyayı hatırlatan YJA, demokratik siyasetin temel amacının özgür kadın ve demokratik toplum olduğunun altını çizdi.

Kendin yap kendin oluştur

Kadınların siyaseti yerelden başlatarak tüm toplumsal kesimleri kapsayacak tarzda geliştirmesi çağrısında bulunan YJA, şöyle devam etti: “Demokratik ulusun ana unsurlarından olan kadın, yerel seçimlerde ortaya koyacağı demokratik irade ve örgütlülükle toplumun demokratik örgütlülüğünü, yapılanmasını geliştirecektir. Tüm kadınlar, halkımız, demokratik, özgür irade ve örgütlülükle Kürdistan’da tüm sömürgeci yapılanmaları silip süpürecek bir seçim geliştirecektir. ‘Kendin yap, kendin oluştur’ perspektifi temelinde kadın toplumsallığı öncülüğünde demokratik toplumsallığı geliştirecektir.”

Ortaklaşmaya

YJA Koordinasyonu açıklamasında tüm kadınların, ‘Özgür Önderlik, özgür toplum, özgür gelecek’ perspektifi temelinde başlayan seçim çalışmalarını geliştireceğine, demokratik iradeyi ortaya koyacağına inancını belirtti. YJA açıklamasında son olarak, “Tüm kadınları, Kürt halkını, demokratik kesimleri seçim çalışmalarında ortaklaşmaya, büyük bir seferberlik ruhuyla katılmaya, demokratik bilinçle çalışmaya, başarı temelinde tarihi görev ve sorumluluklarına sahip çıkmaya” çağırdı.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür