DİHA muhabiri Aydın’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

DİHA muhabiri Aydın’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

Muş'un Varto ilçesinde yapılan baskında gözaltına alınan ve 11 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen DİHA Muş Muhabiri Murat Aydın ile Bulanık Belediye Başkan Yardımcısı Ali Topçu'ya “Örgüt üyesi” suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

Muş'un Varto ilçesinde yapılan baskında gözaltına alınan ve 11 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen DİHA Muş Muhabiri Murat Aydın ile Bulanık Belediye Başkan Yardımcısı Ali Topçu'ya “Örgüt üyesi” suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Muş'un Bulanık ve Varto ilçelerinde 20 Ekim 2011 tarihinde "KCK" adı altında düzenlenen operasyonla Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muş Muhabiri Murat Aydın ve Bulanık Belediye Başkan Yardımcısı Ali Topçu gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. 11 ay tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz ay Aydın ve Topçu tahliye edilmişti. Tutuksuz olarak yargılanan Aydın ile Topçu'nun duruşması Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Aydın ve Topçu’nun avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada, mahkeme heyeti Aydın ve Topçu’ya “Örgüt üyesi” suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Avukatlar karar itiraz edeceklerini söyledi.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür