Arzela Kültür Merkezi’nden halk şöleni

Arzela Kültür Merkezi’nden halk şöleni

Arzela Kültür Merkezi (Navenda Çanda Arzela), egemen kültürün dayattığı sanat anlayışına karşı ve halkla bir araya gelmek amacıyla 28 Nisan Cumartesi günü birçok sanatçının da desteğiyle halk şöleni gerçekleştirecek.

Arzela Kültür Merkezi (Navenda Çanda Arzela), egemen kültürün dayattığı sanat anlayışına karşı ve halkla bir araya gelmek amacıyla 28 Nisan Cumartesi günü birçok sanatçının da desteğiyle halk şöleni gerçekleştirecek. Kürt kültürü ve sanatının temelinin Mezopotamya uygarlığına dayandığını ve bugünkü Kürt kültürünün zenginliğinin buradan alınan mirasa bağlı olduğuna işaret eden Arzela Kültür Merkezi, son süreçte yaşanan imha, inkar ve tutuklamalara karşı “Kes nikare roja me tarî bike” şiarıyla Küçükçekmece’de bulunan Burcu Düğün Salonu’nda halkla bir araya gelecek. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve BDP İstanbul İl Eşbaşkanları’nın da katılacağı şölende sanatçılardan Yusuf Roman, Ayfer Düztaş, Halit Bilgiç, Cîwan ve Mustafa Yavuz’un sahne alacağı belirtildi.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür