Kovara W Kürt fotoğrafçılığını işliyor

Kovara W Kürt fotoğrafçılığını işliyor

Amed (Diyarbakır) Kürt Enstitüsü tarafından çıkartılan edebiyat, kültür ve sanat dergisi W, son sayısında Kürt fotoğrafçıları konu alıyor...

Amed (Diyarbakır) Kürt Enstitüsü tarafından çıkartılan edebiyat, kültür ve sanat dergisi W, son sayısında Kürt fotoğrafçıları konu alıyor. İki ayda bir yayınlanan Amed Kürt Enstitüsü’nün edebiyat, kültür ve sanat dergisi W, 41. sayısında dosya konusu olarak Kürt fotoğrafçılarına yer veriyor.

Dosya kapsamında dergide Kürt fotoğrafçılardan Dersim Oremar, Paşa İmrek, Mehmet Masüm Suer, Renaz Newrozi, Veysi Altay, Teymur Evdıke ile yapılan röportajlara yer verilmiş.

Dergide, ayrıca İlhami Sidar’ın “Hikayenin hikayesi”, Ferate Dengızî’nin “El değirmeni”, Welat Dilken’in “Uyku ve uyanıklık hali” başlıklı yazılarına da ver verilirken, Ahmet Telli, Evin Şıkaki, İlhami Özer, Kamuran Simo Hedili, Berfo Bari gibi birçok şairin şiirleri okuyucularla buluşuyor. W Edebiyat Kültür Sanat Dergisi ayrıca mart-nisan sayısında, dengbêj ve dengbêjlikle ilgili bir teste de yer vererek okuyucuların denbêjler hakkındaki bilgilerini sınamalarını sağlıyor.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür