Bombacıların üssü Düğünlü Köyü mü?

Bombacıların üssü Düğünlü Köyü mü?

Katliamın yaşandığı Antep’in Kuzey Suriye sınır hattında son bir haftadır çetelerin hareketliliği artarken, Cerablus'a açılan Karkamış Sınır Kapısı boyunca dizilen ve aralarında çok sayıda çocuğun da olduğu görüntüler ortaya çıktı. Sınır hattındaki yurttaşlar, 'Sınır hattı şu anda bu çetelerle doldurulmuş. Üs noktaları da Karkamış'ın Düğünlü köyüdür' dedi

HABER MERKEZİ - 29'u çocuk 53 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzü aşkın kişinin de yaralandığı Antep Katliamı, sınırın öte tarafı Kuzey Suriye Federasyonu'nun da birinci gündemi. Katliamı sınırdan okuyan Kuzey Suriye'deki yurttaşlar, katliamdan hemen önce sınırda yaşanan hareketlilikle ilgili Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) önemli bilgiler verdi.

Üsleri Düğünlü köyü

Türkmen bir yurttaşın aktardığına göre, Türkiye son bir haftadır Cerablus'a müdahale etmenin zeminini hazırlıyor. Bu nedenle de Türkiye'nin Ezaz'dan Kilis'e geçirdiği çeteleri, Karkamış-Elbeyli ilçeleri arasında konumlandırdığını belirten aynı kaynak şunları, aktardı: "Sultan Murat Tugayları, El Nusra, Ehrar El Şam öncülüklü bu çetelerin tamamı Kürt düşmanıdır ve DAİŞ'ten farkları yoktur. Tek farkları direkt MİT organizasyonlarıdır. Bu çetelerin arasında çok sayıda çocuk var. Hepsi de canlı bomba olarak kullanılabilir. Sınır hattı şu anda bu çeteler ile doldurulmuş. Üs noktaları da Karkamış'ın Düğünlü köyüdür."

Çok sayıda çocuk var

Yine aynı kaynağın paylaştığı görüntülerde; DAİŞ işgalindeki Cerablus'a açılan Karkamış Sınır Kapısı boyunca dizilen ve aralarında çok sayıda çocuğun görüldüğü çeteler var. Bu çetelerin tekbir getirerek, "Cerablus'a destek vermeye, almaya gidiyoruz" dedikleri görülüyor.

Çete hareketliliği var

Elbeyli'den bir yurttaş ise, Son bir haftadır El Rai (Çobanbey) üzerinden Türkiye destekli çete grupları ile DAİŞ arasında çatışmalar yaşandığını Cerablus'a kadar ki sınır hattı boyunca Türkiye topraklarında çete hareketliliği gördüklerini anlattı.

 ↳Son Güncelleme: 23 Ağustos 2016 12:40

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür