Erdoğan'dan Antep Katliamı sonrası muhbirlik çağrısı

Erdoğan'dan Antep Katliamı sonrası muhbirlik çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antep'te yaşanan patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Saldırıya ilişkin istihbarat zafiyetine değinmeyen Erdoğan'ın, 'İstihbaratın önemli ayaklarından bir numarası insani istihbarattır' demesi dikkat çekti

HABER MERKEZİ - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Dilok'un (Antep) Şahinbey merkez ilçesinde bir düğüne yönelik gerçekleştirilen katliama dair açıklama yaptı. Yaşanan katliamda 51 kişinin yaşamını yitirdiğini 17'si ağır 69 yaralının olduğunu söyleyen Erdoğan, "Şu an itibariyle valiliğimizin vardığı ilk kanaatler DAİŞ saldırısı olduğu yönünde" dedi.

Erdoğan soruşturma yürütüldüğünü ileri sürdü

Katliamın aydınlatılması için birçok operasyonun yapılığını ileri süren Erdoğan, "Şu anda orada güvenlik güçlerimizin çalışmaları yoğun bir şekilde devam edecektir. Tüm ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum" dedi.

DAİŞ'ten söz etmedi

Saldırıyı gerçekleştiren DAİŞ'in örgütlenmesi ve saldırılarına ilişkin söz söylemekten kaçınan Erdoğan, her zamanki gibi "Bütün terör örgütleri bizim için terördür" söylemini tekrarlayarak, "Türkiye olarak bizler tüm gücümüzle 15 Temmuz'da olduğu gibi bunların üzerine gideceğiz. Milletimiz nerede olursa olsun, bilgileri aldığı anda bunları güvenlik güçlerine bildirmelerinde çok çok fayda olacaktır" dedi.

Muhbirlik çağrısı yaptı

Dilok başta olmak üzere iddianamelere yansıyan DAİŞ'in Türkiye'deki örgütlemesine değinmeyen Erdoğan, insanları muhbirliğe davet ederek, "İstihbaratın önemli ayaklarından bir numarası insani istihbarattır" dedi. Erdoğan DAİŞ'in Antep'teki yapılanmasına dair daha önce operasyonlar yapıldığını da ileri sürerek, "Gayretleri söz konusuydu. Birçok operasyon yapıldı, yapılıyor. Oradaki güvenlik güçlerimizin çalışmaları yoğun şekilde devam etmektedir. Ölenlerin ailelerinden şahsım ve milletim adına başsağlığı diliyorum. Sürecin hassasiyetini koruduğunu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DİHA↳Son Güncelleme: 22 Ağustos 2016 17:17

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür