Aslı Erdoğan'nın annesi: Kızım barışı ve özgürlüğü savunduğu için tutuklandı

Aslı Erdoğan'nın annesi: Kızım barışı ve özgürlüğü savunduğu için tutuklandı

Gazetemizin yazarı olan ve geleceğin en iyi 50 yazarı arasında gösterilen Aslı Erdoğan'ın tutuklanmasını adliyede öğrenen annesi Mine Aydostlu, "Kızım ezilenlerin yanında olduğu için; Barışı ve özgürlüğü savunduğu için tutuklandı" dedi

HABER MERKEZİ - 16 Ağustos'ta gazetemiz Özgür Gündem'in hukuksuz bir şekilde kapatılmasının ardından gözaltına alınan Yayın Danışma Kurulu üyemiz ve köşe yazarımız Aslı Erdoğan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dünya çapında medyada pek çok övgü alan, taktir edilen ve Lire Dergisi tarafından "Geleceğin 50 yazarı" arasında yer alan gazetemizin yazarı Aslı Erdoğan’ın tutuklandığı dakikalarda adliyede bekleyen annesi Mine Aydostlu tepki gösterdi.

Aslı’nın annesi hukuksuzluğa tepki gösterdi

Erdoğan’ın adliyede çıkışını beklerken tutuklandığını öğrenen annesi Mine Aydostlu hukuksuzluğa tepki gösterdi. 16 Ağustos akşamı baskın yapıldığı sırada evde olmadığını anlatan ifade eden Anne Aydostlu, Aslı'nın gözaltına aldığını telefonla haber verdiğini anlattı. 

‘Kızım ezilenlerin yanında olduğu için tutuklandı’

"Kızım özgürlüğü ve barışı savunduğu için tutuklandı" diye konuşan Anne Aydostlu, "Barış ve özgürlük talep ettiği için tutuklandı. Ezilenin yanında olduğu için tutuklandı” dedi.

‘Hiçbir modern toplumdu bu suç olamaz’

‘Eğer bir ülkede düşünce ve ifade özgürlüğü yoksa o ülke de demokrasi de yoktur’ diyen Aydostlu, “Kızımın yaptığı tek şey; düşündüklerini yazıya dökmektir. Hiçbir modern toplumda bu suç olarak görülmez. Bu tüm dünya da enternasyonal bir kaidedir. Fakat Türkiye'de böyle olmuyor. Umarım yaptıkları yanlışı fark edeceklerdir ve bir an önce kızım serbest bırakılacaktır."

 

Jın Haber Ajansı'dan Ruken TUNCEL'in haberi↳Son Güncelleme: 21 Ağustos 2016 15:41

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür