Hesekê’de rejim uçakları çarşı merkezini bombaladı

Hesekê’de rejim uçakları çarşı merkezini bombaladı

Hesekê’de rejim güçleri ile YPG/YPJ ve Asayiş güçleri arasında başlayan çatışmalar devam ederken, rejime ait savaş uçakları çarşı merkezini bombaladı

HABER MERKEZİ - Hesekê'de16 Ağustos’ta rejim güçleri ve ona bağlı paramiliter ‘muqanayin’ güçlerinin, asayiş noktalarına saldırması sonucu başlayan çatışmalar devam ederken,  rejime ait savaş uçakları çarşı merkezini bombaladı. Bombardımanın sonuçlarına ilişkin bilgi edinilemedi.

Mahallelere havan atışı

Bu arada, dün yapılan hava saldırısında 4’ü çocuk 7 sivil yaşamını yitirmiş çok sayıda kişi ise yaralanmıştı. YPG/YPJ ve Asayiş güçleri ise rejim güçlerine ağır darbeler vurmaya devam ediyor. ANHA'nın haberine göre; rejimin sivillerin yaşadığı mahallelere dönük top bombardımanı gece geç saatlere kadar devam etti. Sabahın erken saatlerine kadar da çatışmalar tüm şiddetiyle sürdü. Rejim güçleri kentin kuzeyinde ki YPG ve Asayiş kontrolünde bulunan mahallelere havan atışları gerçekleştirdi. Bombardıman sonrası maddi zarar meydana geldi. Saat 05.00'te çatışmaların şiddeti azalsa da yer yer devam etti. Birçok noktada çatışmalar yer yer devam ediyor.

YPG: Rejim askerleri kaçtı

YPG kaynaklarının verdiği bilgiye göre rejim güçlerinin kendi içinde çelişki yaşadığı, çok sayıda askerin savaş alanını terk ederek kaçtığını bildirdi. Hatta bazı rejim askerlerinin YPG güçlerine teslim olduğu ancak sayıları hakkında net bir bilgi elde edilemediği belirtildi. El Newşa Mahallesi’nin yüzde 90’ı YPG / YPJ ve Asayiş güçlerinin denetimine geçerken, Mesakin mahalleleri ile kent çarşısında birçok nokta rejim güçlerinden temizlendi.

Amerika: Hesekê'de güçlerimizin çevresi vuruldu

Öte yandan CNN Arabic'e konuşan bir Pentagon yetkilisi, Suriye Baas rejiminin Hesekê'de bombaladığı yerlerin kendi kuvvetlerinin de bulunduğu noktaya yakın olduğunu söyledi. Yetkili, hava saldırılarının "olağandışı" olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: DİHA / JINHA / ANF / ANHA↳Son Güncelleme: 20 Ağustos 2016 11:37

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür