Sıla: Sözlerimin arkasındayım

Sıla: Sözlerimin arkasındayım

İSTANBUL - 7 Ağustos’ta AKP’nin öncülüğünde Yenikapı’da düzenlenen miting için ‘Kesinlikle darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım’ diyen pop müzik sanatçısı Sıla, kendine gösterilen tepkilere yanıt verdi. Sıla, açıklamasının yanlış tarafa çekildiğini belirterek, “Sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte” dedi. AKP belediyeleri, Sıla’nın açıklamaları üzerine sanatçının konserlerini iptal etti. Sıla’nın 21-22 Eylül’de İstanbul’daki, 28 Eylül Bursa’daki Konseri iptal edildi.

Sıla’ya suç duyurusu

Bursalı bir kişi Sıla hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Sıla’nın Yenikapı mitingine ‘şov’ diyerek “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağıladığı” ifadelerine yer verildi. Sila’ya yöneltilen faşizane tepkiye sanatçı dostlarından tepki geldi. Sanatçı Aylin Aslım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pazar günü mitinge katılan sanatçı arkadaşlar buna ses çıkarır umarım. Demokrasi için gitmiştiniz ya, o sebepten” dedi. Ayrıca Sıla’nın konserlerinin iptal edilmesi üzerine sosyla medyada kampanya başlatıldı. #SılaYalnızDegildir etiketiyle binlerce mesaj paylaşıldı.

 ↳Son Güncelleme: 12 Ağustos 2016 11:44

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür