Her kuşun eti yenmez!

Her kuşun eti yenmez!

Hükümetin anti-Kürt katliam politikasına karşı barış, demokrasi ve özgürlük savunuculuğundan bir an bile şaşmayan gazetemize yönelik, savaş medyası Sabah gazetesinin yalan ve provokatif haberiyle başlayan baskılar dinmiyor. Bugün de, BYEGM, gazetemizin kaydını sildi ve 'Sarı Basın' kartlı çalışanlarımızın kartlarını iptal etti

HABER MERKEZİ - Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), gazetemiz Özgür Gündem çalışanlarının "Sarı Basın" kartlarını iptal etti. Kürdistan'da devletin sürdüğü vahşet politikalarından bizim payımıza da baskılar düştü. Devletin anti-Kürt politikasının yarattığı vahşeti yaptığı haberlerle gözler önüne seren gazetemize karşı kirli savaş medyası Sabah Gazetesi'nin, Newroz etkinlikleri haberini Ankara saldırısıyla ilgiliymiş gibi vermesinin ardından, tek bir merkezden düğmeye basılmışcasına, baskılar ard arda gelmeye başladı.

'Sarı Basın' iptali

Gazetemize dönük baskılar bugün de sürdü. Gazetemizin "Sarı Basın Kartı" sahibi çalışanlarının kartları, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından iptal edildi. Alınan karar, kartları incelemeye alınan gazete çalışanlarımızın telefonlarına mesaj olarak ulaştı. Gönderilen mesajda, ".......numaralı basın kartınız durumun BKY Uygun Olmaması nedeniyle iptal edilmişti. Lütfen iptal edilen kartınızı ... İl Müdürlüğü'ne iade ediniz" denildi.

Tarihimize bakın...

Savaş medyası Sabah'ın hedef göstermesiyle başlayan, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin gazetemizin dünkü nüshasına toplatma kararı vermesiyle devam eden ve en son 'Sarı Basın' kartlarımızın iptal edilmesiyle üst üste gelen baskılar dikkat çekiyor.

Bu baskılarla bizi susturacağını zannedenlerin, tarihimize bakmalarını tavsiye ediyoruz...↳Son Güncelleme: 16 Mart 2016 15:20

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür