AKP ŞOKE OLDU

AKP ŞOKE OLDU

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, insanlık düşmanı DAİŞ çetelerine destek veren Tayyip Erdoğan’ın “Kobanê düştü düşecek” sözlerine tepki üzerine geçtiğimiz yıl 6-8 Ekim tarihlerinde yaşanan Kobanê Serhildanı’nın durdurulması için AKP’nin hemen İmralı’ya koştuğunu, Kandil’e de haber gönderdiğini yazdı

HABER MERKEZİ - Cemil Bayık, Azadiya Welat gazetesindeki köşe yazısında Kobanê Serhildanını yazdı. “6-7-8 Ekim serhildanları Kürdistan tarihinin en önemli devrimci siyasal eylemlerindendir” diye yazan Bayık, Tayyip Erdoğan’ın müjde verir gibi “Kobanê düştü düşecek” şeklindeki sözlerinin Kürtlerde büyük bir öfke patlamasına yol açtığını dikkat çekti.

Türkiye halkı, sosyalist güçleri, aydınları, yazarları, sanatçıları ve Aleviler’in Kobanê direnişine büyük bir destek verdiğini yazan Bayık yazısında şu ifadelere yer verdi: “6-7-8 Ekim serhildanı sadece Kürdistan’ın tüm parçaları ve Türkiye’yi hareketlendirmemiş, dünya halklarını da harekete geçirmiştir. 1 Kasım Dünya Kobanê Günü 21. yüzyıldaki o güne kadarki en büyük devrimci dayanışma olarak tarihe geçmiştir. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; Kobanê direnişi başarıldıysa bunda en büyük rol, kahraman direnişçiler yanında bu direnişe dünya halklarının, sol-sosyalist ve demokrasi güçlerinin verdiği büyük destek olmuştur... Kürt halkının öfkesi karşısında Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin dizleri titremiştir... İmralı’ya gitmişler, Önder Apo’ya bu eylemleri durdurması için ricadabulunmuşlardır. Bu başvurular sonucu Önder Apo bir mesaj yayınlamış; Kürt Özgürlük Hareketi’ne haber göndermiş, 6-7-8 Ekim Kobanê direnişiyle dayanışma serhildanları böyle durdurulmuştur. Yoksa Kürt halkı öldürülen onlarca gencin intikamını alacak biçimde serhildanı büyütecek ve AKP iktidarını yerle bir edecekti.”
 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür