Cizre'de biri çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi

Cizre'de biri çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi

Cizre'de Garnizon Komutanlığı'na yapılan saldırının ardından gençler ile polisler arasında başlayan şiddetli çatışmalar esnasında 7 yaşındaki Baran Çağlı ile ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede polislerin müdahale edilmesine izin vermediği Mesut Sanrı yaşamını yitirdi.

ŞIRNEX /DİHA - Şirnex'in (Şırnak) Cizîr (Cizre) ilçesi Nur Mahallesi'nde gençler ile özel harekat polisleri arasında başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Çatışma sırasında yıkılan bir duvarın altında kaldığı belirtilen 7 yaşındaki Baran Çağlı (7) isimli çocuk yaşamını yitirdi. Mesut Sanrı (28) isimli yurttaş ise ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hastane giriş ve çıkışını tutan polislerin ağır yaralı olan Sanrı'ya müdahale edilmesine izin vermediği için yaşamını yitirdiği aktarıldı. 

Nur Mahallesi'ndeki Hür Dava Partisi üyelerinin gençlere uzun namlulu silahlarla ateş açtığı belirtilirken, gençlerin karşılık vermesi ile Hür Dava Partisi üyesi Maruf Gözüngü'nün yaralandığı bildirildi. Hür Dava Partisi üyeleri, Aşk Tepesi'nde (Girê Evînê) bulunan Belediye Kültür Merkezi binasına uzun namlulu silahlarla saldırdı. Olay yerine gelen polislerin ise Kültür Merkezi'nde çalışan birçok yurttaşı yere yatırarak gözaltına aldığı bilgisi verildi. Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür