AKP Kandil'de katliam yaptı

AKP Kandil'de katliam yaptı

Medya Savunma Alanları'nı 24 Temmuz'dan bu yana hava saldırısı düzenleyen Türkiye savaş uçakları, Kandil'in Zergelê köyünü bombaladı. Katliamın yaşandığı köyde, biri hamile kadın olmak üzere 9 sivil yaşamını yitirdi, 14'i ağır çok sayıda sivil yaralandı. Ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceği bildirildi

HABER MERKEZİ / DİHA -Türkiye savaş uçaklarının Medya Savunma Alanları'na yönelik saldırıları sürerken, Kandil'den katliam haberi geldi. Savaş uçaklarının sivil yerleşim yeri olan Kandil'in Zergelê köyünü sabah saat 04.00'te bombaladı. 8 roketin isabet ettiği köyde, 10 sivil yaşamını yitirdi, 14'i ağır çok sayıda sivil yaralandı. Hedef seçilerek vurulan köyün yerle bir olduğu kaydedildi. Ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceği bildirildi. Enkaz altında olanların da bulunduğu belirtildi.

Yaşamını yitiren sivillerden ismi öğrenilenler şöyle: Nedim, Piro, Necip, Salih, Karox, Hemine, Êyşê ve Abdulkadir.

Kandil Zergelê'de yaşamını yitirenler sayısı 9 yükseldi

Medya Savunma Alanları'na 24 Temmuz'dan bu yana hava saldırısı düzenleyen Türkiye savaş uçakların sabah saat 04.00'te bombalar yağdırdığı Kandil'in Zergelê köyünde yaşamını yitirenlerin sayısı 10'a yükseldi. Yaşamını yitirenlerin arasında hamile bir kadın da bulunurken, saldırıda, yaşamını yitirenlerin cenazelerinin param parça olması vahşetin büyüklüğünü ortaya koydu. Bombalı saldırıda 14'ü ağır çok sayıda yaralının olduğu belirtildi.

Ağustos katliamları

Kandil'in Zergelê köyü daha önce de birçok kez Türkiye savaş uçaklarının hedefi olmuştu. En son 17 Ağustos 2011 yılında savaş uçakları Zergele köyünü bombalamıştı, bir ev isabet alarak yerle bir olmuştu. Yine aynı bölgede bulunan Kortek köyü de birçok kez bombalandı. Zergelê'den 4 gün sonra 21 Ağustos 2011 tarihinde de savaş uçakları tarafından bombalanan Kortek köyünde 4'ü çocuk 7 kişilik aile katledilmişti. Solin bebek ve ailesinin katledilmesi hafızalara kazınırken, bombalanan yere daha sonra yurttaşlar tarafından anıt dikilmişti.↳Son Güncelleme: 02 Ağustos 2015 12:26

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür