Nesin’in arşivi Depo İstanbul’da

Nesin’in arşivi Depo İstanbul’da

Yazar Aziz Nesin’in yazılı ve görsel arşivinin bulunduğu “Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin” sergisi doğumunun 100. yılında açıldı.

İSTANBUL - Tophane’deki Depo İstanbul’da açılan sergide konuşan Aziz Nesin’in oğlu Ahmet Nesin, sergiden çok etkilendiğini belirterek, “Bebekliğim, çocukluğum, ilk gençliğim, ergenliğim, evliliğim yani bütün hayatım burada” dedi. Serginin küratörü Işın Önol da serginin yaklaşık 1,5 yıl içinde tamamlandığını dile getirerek, 1999’dan beri gönüllü çalıştığı vakfın kendisi için aile gibi olduğunu vurguladı. Önol, Aziz Nesin’in doğumunun 100. yılının vakıf için önemine dikkati çekerek, “Sergiyi iki kat olarak kurguladık. Birinci katta Aziz Nesin’in yaşantısına konsantre olduk. İkinci katı ise öldükten sonra yaşayan Aziz Nesin’e ayırdık” dedi. Sergide Nesin’in çalışma masası, el yazısıyla tuttuğu notlar ile Nesin Vakfı’nın çamurlu ve kırık dökük piyanosu dikkati çeken objeler arasında yer alıyor. Sergi, 16 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür