AKP GÜÇLENİRSE SÜREÇ BİTER

AKP GÜÇLENİRSE SÜREÇ BİTER

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın hiç susmaması gerektiğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanı hiç meydanlardan ayrılmasın, Yalçın Akdoğan hiç susmasın istiyorum. Akdoğan sabah başlasın, akşama kadar konuşsun. Biz onlar kadar iyi teşhir edemeyiz AKP’yi. AKP’nin gerçek yüzünü onlar gösteriyorlar. Ben onlara teşekkür ediyorum. HDP’nin barajı geçme korkusuyla maskelerini düşürüyorlar” dedi.

İSTANBUL - Yüzde 10 barajının Kenan Evren zihniyetinin ürünü olduğunu söyleyen Demirtaş, “ ‘Bu baraj geçilirse çözüm süreci biter’ demeleri demokrasiden ne anladıklarını gösteriyor” dedi. Demirtaş konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “AKP’nin hırsızlıkla elde edeceği milletvekili koltukları demokratik de bizim barajı geçmemiz mi demokratik olmayacak. Çözüm süreci başından beri AKP’ye bağlı bir süreç değildi. Biz barajı geçsek de geçmesek de çözüm süreci devam edecek. AKP güçlenirse çözüm sürecini bitirip savaş başlatacaktır. Çözüm sürecinin ilerlemesi AKP’nin kibirli burnunun sürtmesinden geçer. Daha da güçlenmiş AKP tehlikedir. Tek başına anayasa yapamayacak hale getirilmesi lazım.”

‘Saray’daki kötü örnek

Demirtaş, Erdoğan tarafından Diyanet İşleri Başkanı’na tahsis edilen zırhlı araçla ilgili de “Bir din adamı, yani topluma örnek olması gereken birinin öyle yapmaması lazım. Saraydaki kötü örnek. Ama bir din adamı yaşamı ile herkese, hepimize örnek olmalıdır. Biz bunu eleştirince de ‘din karşıtı İslam karşıtı’ olarak niteleniyoruz. Bizler toplumun gözü önünde olan insanlar lüks yaşayamayız, para pul peşinde koşamayız. Erdoğan 1990’lı yıllarda Saadet Partisi il başkanı iken söylediği sözü kendisine hatırlatıyorum. ‘Bir gün Recep Tayip Erdoğan çok zengin olursa bilin ki hırsızlık yapmıştır’ demişti. Kendisinin sözüdür. Şu an kendisi çok zengin bilemiyorum artık” dedi.↳Son Güncelleme: 22 Mayıs 2015 21:07

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Fırat SARI
    2015-05-23 15:40:09

    AKP ' yı ne pahasına olursa olsun,halklar tarafından sandıktan engelenmesi lazım.AKP ortadoğu işbirlikçileri ile beraber ,mesep kışkırtçılığı yaparak savaşın devamında yana taraf tutmaktadır...

    Cevap Ver 0 1

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür